Agility

AGILITY ROZTOKY - OSA DINGO


PŘIJÍMÁME NOVÉ ZÁJEMCE!!!


KDE CVIČÍME

 

 

- instruktor Lenka Sack - zkušená závodnice a členka reprezentace 2012, 2013, 2014, 2016. Tréninky agility budou přizpůsobeny přihlášeným účastníkům. Individuální přístup ke každému. Hlásit se mohou i úplní začátečníci! Každý nějak začínal a my nové zájemce určitě neodmítáme, naopak se na ně těšíme a rádi je přivítáme mezi námi ;-)

 

Rozpis tréninků naleznete ZDE, kde se můžete i přihlásit.


Pokud máte jakýkoliv dotaz neváhejte nás kontaktovat na friendog@websnadno.cz


Agility může dělat úplně každý s jakýmkoliv psem. Závodí i různí kříženci.

 

Cílem agility je, aby psovod se svým psem překonal trať s překážkami ve správném směru a pořadí, bez chyb a v co nejlepším čase.

 

 

Je to pro psy jedna z nejpřirozenějších aktivit – pes ve smečce (společně se svým pánem) spolupracuje při překonávání překážek v honbě za kořistí. Kořistí se stává pamlsek či hračka a pochvala na konci každého parkuru. Je to sport, který prospívá fyzické kondici psa i psovoda a velmi dobře upevňuje vztahy mezi psem a pánem. Kromě toho je každý trénink i závod výbornou příležitostí pro socializaci psa – jinými slovy pes se v tomto prostředí naučí stýkat s ostatními psy i lidmi, zvykne si na ně, ztratí strach a tím se eliminuje jeho agresivita z tohoto strachu plynoucí.


Sama jsem se začala věnovat agility se svojí fenou kříženky, která v tu dobu byly již čtyři roky. Obě nás tento sport nadchl a našly jsme k sobě cestu a porozumnění. Fena s nadšením očekávala povely a na každý trénink se těšila. Během dvou let jsme to dotáhly až na Mistrovství Evropy do Švédska. Proto jsem přesvědčená, ať už se rozhodnete pro profesionální dráhu nebo se budete chtít agility jen tak zabavit, tak se dá začít opravdu kdykoliv.


Většina našich svěřenců již během prvního roku vyráží společně na závody. Během roku pořádáme spoustu společných akcí jako společné víkendy v přírodě s tréninky agility nebo týdenní tábory v jižních čechách.


Jestli stále váháte zda se k nám přidat a chtěli by jste se na hodinu přijít nezávazně podívat, tak jste samozřejmně také vítáni.


                Agility je opravdu zábava a někdy může vypadat i takto :-D 

 

 Copyright 2014 - 2020 © Friendog